Ekologia


MADE IN THE EU: Lokalność


Istnieje jedna odpowiedź na negatywne konsekwencje przemysłu fast fashion: lokalność. Nasze projekty powstają w niewielkich nakładach, od początku do końca na Śląsku, w rękach rzemieślników, którzy opanowali swoje w pełni analogowe metody produkcji do perfekcji; a wszystkie nasze materiały pochodzą z Polski i innych krajów Unii Europejskiej. Zaplanowanie produkcji możliwie blisko ogranicza ślad węglowy naszych produktów, oraz daje pewność, że warunki w których powstają nasze ubrania są jak najlepsze, a wszyscy pracownicy otrzymują godne wynagrodzenie.

 


DESIGNED TO LAST: Wzornictwo

Ekologia to również projektowanie, ponieważ już ten etap decyduje o trwałości produktu. W przypadku odzieży oznacza to przemyślaną konstrukcję, oraz opracowanie wzoru, który nie zestarzeje się po sezonie i dobrze będzie się sprawdzał niezależnie od sylwetki. Nasze projekty cechuje uniwersalność, dzięki geometrycznej formie i monochromatycznej palecie kolorów. Materiały na które się decydujemy są przez nas testowane pod względem wytrzymałości, dodatkowo wprowadzamy też specjalne serie zaprojektowane tak by wykorzystywać tkaniny z recyclingu. Aktywnie praktykujemy upcycling, wykorzystując ścinki materiałów w kolejnych kolekcjach, oraz walczymy z powstawaniem deadstocku w specjalnych kolekcjach redesign.


CERTIFIED GOOD: Materiały

Korzystamy wyłącznie z certyfikowanych materiałów wyprodukowanych w UE, które powstają w godnych warunkach, oraz na żadnym etapie produkcji nie wywierają negatywnego wpływu na ludzi i środowisko. Powyższe właściwości potwierdzają certyfikaty, którymi opatrzone są bezwzględnie wszystkie materiały z których korzystamy. Nosząc ubrania marki Synthetic100%natural możesz mieć pewność że wszystkie użyte materiały posiadają certyfikację OEKO-TEX® STANDARD 100, która poświadcza ich bezpieczeństwo użytkowania, oraz odpowiedzialne sposoby produkcji. Nasz proces projektowania zaczyna się od wyboru materiałów, które decydują o kształcie kolekcji, ponieważ często są one produkowane w limitowanych nakładach, co czyni stylizacje Synthetic jeszcze bardziej wyjątkowymi.


TRANSPARENT: Składowe ceny

Na finalną cenę naszego produktu składa się koszt materiałów, ich certyfikacji, a przede wszystkim godnego wynagrodzenia wszystkich pracowników przyczyniających się do powstania finalnego produktu. Oprócz tego w skład ceny wchodzą: transport, podatki płacone w Polsce, koszty utrzymania pracowni, sklepu internetowego i promocji. Kupując ubrania z metką Synthetic100%natural masz pewność, że powstało ono w małym nakładzie, lokalnie i etycznie wobec środowiska, w rękach specjalistów przywiązujących uwagę do każdego szczegółu dzięki pracy w komfortowych warunkach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.