O nas

Po pierwsze forma // Synthetic100%natural to projektowanie od podstaw


 

Synthetic100% natural to czyste i surowe poszukiwania minimalistycznej geometrii. Świadome projektowanie każdego modelu jako unisex wyraża się w finalnej, przestrzennej formie, która świetnie sprawdzi się na każdej sylwetce. Na naszej stronie znajdziesz wiele wygodnych ubrań doskonałych do noszenia na co dzień, ale również eleganckie sukienki które sprawdzą się w wydaniu wieczorowym, oraz awangardowe projekty inspirowane Śląskiem, szyte w limitowanych nakładach.

Synthetic 100% natural to Katarzyna Łozicka-Matkowska, serce i umysł marki. Nieustannie w oryginalny sposób łączy świat sztuki z codziennością branży odzieżowej, posiadając wiele lat doświadczenia w projektowaniu ubrań, oraz malarskie wykształcenie. Poza projektami zwieńczonymi metką Synthetic projektuje również kostiumy teatralne - ostatnio do spektaklu Krum zrealizowanego przez Teatr Polski w Bielsku Białej.

Od początku istnienia marki dbamy o najwyższą jakość materiałów oraz sprawiedliwe warunki pracy. Wszystkie ubrania i dodatki wykonywane są lokalnie, z najwyższym poszanowaniem etyki pracy i środowiska naturalnego. Synthetic 100% natural to polska marka modowa, tworzymy odpowiedzialną modę od początku do końca na Śląsku. O jakości naszej odzieży świadczy każdy szczegół ręcznego wykończenia, a także wysoka jakość tkanin posiadających certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®, oraz GOTS.

 

Zapraszamy również do naszego stacjonarnego sklepu w Gliwicach, na ul. Tarnogórskiej 114C

 

 

 

Jednym z centralnych elementów w procesie projektowania odzieży jest dla nas zadbanie o jak najwyższą jakość gotowego produktu. Od początku istnienia marki współpracujemy z zespołem krawcowych posiadających wieloletnie doświadczenie w swoim rzemiośle, dzięki czemu pomimo czasem skomplikowanych konstrukcji nasze projekty mogą nabierać życia w najlepszej możliwej formie. Polegając na stałym personelu możemy kontrolować proces produkcji na każdym jego etapie, biorąc odpowiedzialność za materiały, projekt, konstrukcję i wykończenie - dbając o to żeby każdy z nich przebiegał zgodnie z wartościami bliskimi naszej marce. 

 

 

W historii marki regularnie pojawiają się pokazy mody, organizowane przez: Wow Fashion Select na Stadionie Narodowym w Warszawie, Klub Starego Browaru w Poznaniu, czy Open'er Festival w Gdyni. Kolekcje przygotowywane specjalnie z myślą o prezentacji na wybiegu pozwalają na stworzenie bardziej awangardowych stylizacji, które redefiniują charakter marki i przekazują inspiracje towarzyszące w codziennym procesie twórczym Synthetic 100% natural. Jedną z inspiracji dla ostatniej kapsułowej kolekcji były korytarze kopalni, która domknęła serię redesign, stając się również tłem dla wyjątkowej sesji zdjęciowej. 

 

 

 

 

 

Kolekcja AW22/23 została zaprezentowana podczas specjalnego, performatywnego pokazu w ramach festiwalu Patchlab w krakowskim Hevre+1. W pokazie warstwowe stylizacje połączyła choreografia nad którą czuwała Ada Kazimierz, wizualizacje autorstwa Tomasza Gawrońskiego (Tving Stage Design) wyświetlane w 360°, oraz muzyka grana na żywo przez fmttm. 

 

 


 

Od wielu lat współpracujemy również z butikami oferującymi modę zaprojektowaną w Polsce, naszą aktualną kolekcję znajdziecie w:

 

‣Jaga Hupało Art Hair Design - Burakowska 5/7, 01-066 Warszawa

‣Forum Designu - Aleja Marszałka Ferdynanda Focha 1, 30-111 Kraków

‣Tutu Polscy Projektanci - Atrium Stary Browar, Półwiejska 42, 61-888 Poznań

‣Quadrat Shop - Gormannstraße 23, 10119 Berlin

‣Niegaleria - Tęczowa 1, 53-601 Wrocław 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.