SnX 0

 

 
SnX₁₀₀
 
kolekcja jubileuszowa
 
 

10 lat istnienia - tyle obejmuje historia marki Synthetic100%natural. Przez ten czas powstały setki autorskich projektów, których realizacja niezmiennie przebiega w niewielkiej, lokalnej pracowni krawieckiej. Połączenie wyjątkowego, światowej klasy designu i lokalnej produkcji to esencja tych dziesięciu lat, podczas których możemy obserwować ciągły rozwój - coraz bardziej wyrafinowane konstrukcje, zaawansowane materiały oraz uwaga poświęcana wykończeniu każdego detalu.

 

 

 

 


 

 

 

 

Rejestracja wirtualnego pokazu mody to spełnione marzenie o połączeniu najważniejszych dziedzin rezonujących w historii marki Synthetic - wzornictwa, architektury i sztuki. Dzięki determinacji i przychylności kilku osób w kwietniu miała miejsce realizacja tego niecodziennego projektu filmowego prezentującego jubileuszową kolekcję 𝗦𝗻𝗫₁₀₀. Tłem dla wydarzenia stała się istotna dla śląskiej kultury przestrzeń, a jego premiera miała miejsce podczas wydarzenia, które przeobraziło gliwicką pracownię w wystawę prezentującą dziesięcioletnią historię marki.

 
 
 
 

 

 

 

 

W pokazie znalazły się sylwetki zbudowane z unikatów, których projekty zainspirowane zostały kamieniami milowymi w portfolio Synthetic. W eleganckich stylizacjach, wprowadzających dominantę w charakterystycznym, pomarańczowym kolorze, możemy zauważyć elementy konstrukcji przypominające o historii metki Synthetic, oraz materiały reprezentujące bogactwo struktur czerni, eksplorowane codziennie przez Katarzynę Łozicką-Matkowską. Projektantka i właścicielka marki odpowiada również za odręczne wykonanie aplikacji w różnych technikach. Motywem pojawiającym się na wyjątkowych linorytach jest uroboros, symbolizujący historię zataczającą koło, a także bardziej dosłownie - twórczość rozwijającą się w sobie samej, poprzez ciągłe ulepszanie i autoinspirację.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Kolekcji unikatów towarzyszyła też specjalna edycja projektu redesign, w którym ikonografia pojawiająca się na linorytach, oraz specjalne malowania zostały przeniesione na wybrane projekty z archiwum Synthetic. Projekt ten powstał jako część działań mających na celu ograniczenie nadprodukcji tekstyliów, poprzez wykorzystanie tzw. dead stock do stworzenia nowych, unikatowych wzorów. Równocześnie zgodnie z misją marki, od początku wykorzystywane są jedynie materiały posiadające certyfikaty, wyprodukowane w Unii Europejskiej, pozyskiwane u sprawdzonych dostawców, a projekty realizowane są w niewielkich nakładach, od początku do końca ręcznie, przez osoby otrzymujące wynagrodzenie adekwatne do włożonej pracy i doświadczenia w swoim rzemiośle. 

 
 
 
 
 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.